В механізованих (танкових) військових частинах
Учебные материалы


В механізованих (танкових) військових частинахКарта сайтаgoshop-skin.com

Зв’язок проводовими засобами в механізованих (танкових) військових частинах організовується в усіх видах бойових дій. Ступінь використання проводових засобів в кожній конкретній ситуації визначається наявністю часу на його організацію, конкретними умовами бойової обстановки, характером рельєфу місцевості, наявності місцевої та завчасно підготовленої мережі зв’язку, а також станом штатних сил та засобів зв’язку.

Для організації проводового зв’язку від КП ЗКП та ТПУ, а також внутрішнього зв’язку на ПУ механізованих (танкових) військових частинах у вузлі зв’язку (польовому) механізованих (танкових) військових частин застосовуються такі сили та засоби зв’язку: комплексні апаратні зв’язку П-240ТМ – три, П-241ТМ – три, кабель П-274М – 120 км. У центрах зв’язку ВЗ КП, ЗКП є по 50 км кабелю П-274М, який призначений для забезпечення проводового зв’язку на КП та ЗКП механізованих (танкових) військових частин. У лінійно-кабельних відділеннях зв’язку радіорелейно-кабельного відділення центрів зв’язку КП та ЗКП кабель П-274М використовується для забезпечення проводового зв’язку між ПУ механізованих (танкових) військових частин та від ВЗ КП, ЗКП з ВЗ ПУ загальновійськових підрозділів, розвідувальної роти, зрадн і спеціальних військ, а також для прив’язки ДВЗ до ВЗ КП, ЗКП механізованих (танкових) військових частин та забезпечення проводового зв’язку з підрозділами, які знаходяться поблизу ДВЗ. У лінійно-кабельному відділенні радіорелейно-кабельного відділення центру зв’язку ТПУ є 20 км кабелю П-274М, котрий використовується для забезпечення проводового зв’язку з підлеглими підрозділами тилу та технічного забезпечення, а також внутрішнього зв’язку на ТПУ механізованих (танкових) військових частин.

Для забезпечення проводового зв’язку від ВЗ КП, ЗКП в радіорелейному – кабельному відділенні є два лінійно-кабельних відділення (по 9 чоловік особового складу та один автомобіль ГАЗ-66 в кожному). Кожне лінійно-кабельне відділення може розгорнути до 50 км легкого польового кабелю П-274М.

Прокладання кабельних ліній від ВЗ ТПУ механізованих (танкових) військових частин здійснюється, як правило, особовим складом лінійно-кабельного відділення (7 чоловік особового складу та один автомобіль ГАЗ-66).

Для організації проводового зв’язку з артилерією механізованих (танкових) військових частин (БрАГ, ПТрез) у відділенні зв’язку БУ та АР командира БрАГ є два комутатори П-193М, 38 км кабелю П-274М, вантажний автомобіль ГАЗ-66 та сім чоловік особового складу. Проводовий зв’язок організовується від усіх ПУ механізованих (танкових) військових частин: з ВЗ КП (ЗКП) оперативно-тактичного зєднання; між ВЗ ПУ механізованих (танкових) військових частин (КП–ЗКП; КП–ТПУ); з ВЗ КСП загальновійськових підрозділів першого та другого ешелонів; з підрозділами (елементами бойового порядку) родів військ і спеціальних військ; з ВЗ КП сусідніх механізованих (танкових) військових частин, крім того, проводовий зв’язок організовується з підрозділами тилового й технічного забезпечення.

Проводовий зв’язок з ВЗ КП (ЗКП) оперативно-тактичного зєднання (ОТЗ) забезпечується силами та засобами ННЗ ОТЗ по напрямках або через ОВЗ (ДВЗ) ОТЗ. При цьому кабельна лінія зв’язку повинна прокладатись, як правило, через запасні райони розгортання ВЗ КП механізованих (танкових) військових частин. Для забезпечення зв’язку використовується кабель П-268, який може бути ущільнений апаратурою П-309 зі складу КАЗ П-240ТМ ННЗ ОТЗ. В обороні, при використанні каналів державної мережі, проводовий зв’язок від ВЗ КП з ПУ ОТЗ забезпечується через найближчий ВЗ державної мережі зв’язку. При цьому лінія прив’язки прокладається ротою ННЗ ОТЗ кабелем П-268 або силами ВЗ(п) механізованих (танкових) військових частин кабелем П-274М. В районах бойового призначення механізованих (танкових) військових частин, яка обороняє державний кордон в першому ешелоні, проводові лінії прив’язки можуть бути стаціонарними. З метою підвищення стійкості проводовий зв’язок з ПУ ОТЗ може водночас забезпечуватись від КП та ЗКП механізованих (танкових) військових частина.

В наступі проводовий зв’язок від ВЗ КП механізованих (танкових) військових частин з ВЗ КП (ЗКП) ОТЗ забезпечується у вихідному районі, на рубежі переходу в атаку, а в ході наступу може забезпечуватись при відбитті контратаки противника, при введенні у бій другого ешелону, при форсуванні водних перешкод силами та засобами ННЗ ОТЗ з використанням КАЗ П-240ТМ та кабелю П-268. При висуванні механізованих (танкових) військових частин на межу переходу в атаку можуть використовуватись стаціонарні лінії державної мережі зв’язку.

Від ВЗ ПУ механізованих (танкових) військових частин з ВЗ ПУ підлеглих частин (підрозділів) та між ВЗ ПУ механізованих (танкових) військових частин проводовий зв’язок організується, як правило, по напрямках. В окремих випадках з підрозділами, які віддалені на велику відстань від ПУ механізованих (танкових) військових частин, а також з метою економії сил та засобів проводовий зв’язок може організовуватись через ДВЗ механізованих (танкових) військових частин або через ВЗ одного з підрозділів, чи шляхом паралельного підключення (вмикання) комутаторів ВЗ ПУ декількох підрозділів до однієї лінії. Проводовий зв’язок повинний бути достатньо розгалуженим як по фронту, так і в глибину, а його структура – дозволяти забезпечення зв’язку по обхідних напрямках. Кабельні лінії зв’язку до ВЗ КСП мб (тб) прокладаються через запасні райони їх розгортання.

Від командного пункту механізованих (танкових) військових частин проводовий зв’язок по напрямках організовується з ЗКП і ТПУ механізованих (танкових) військових частин, механізованими батальйонами, зрадн, тб, бригадною артилерійською групою на основних вогневих позиціях, резервами, іншими близько розташованими підрозділами родів військ та спеціальних військ. З іншими підрозділами проводовий зв’язок може організовуватись через допоміжні вузли зв’язку або через вузли зв’язку ПУ поблизу розташованих підрозділів. Враховуючи, що в обороні КП механізованих (танкових) військових частин розгортається збоку від напрямку можливого головного удару противника, проводовий зв’язок з віддаленим фланговим батальйоном може організовуватись через ВЗ ЗКП.

З ППУ проводовий зв’язок може забезпечуватись по напрямках від КП, ЗКП механізованих (танкових) військових частин або через ДВЗ, який розгортається на місці функціонування ППУ, а якщо не дозволяє обстановка, то через ВЗ КСП поблизу розташованого мб (тб). Від ППУ повинні бути прокладені лінії проводового зв’язку до тих елементів бойового порядку механізованих (танкових) військових частин, для управління якими він розгорнутий. В обороні такими елементами може бути: мб виділений в передовий загін; БрАГ на тимчасових вогневих позиціях та розвідувальні органи. Від КП, ЗКП механізованих (танкових) військових частин проводовий зв’язок з передовим загоном в цьому випадку буде забезпечуватись через ВЗ ППУ (ДВЗ). У деяких випадках при наявності часу він може бути організований безпосередньо по напрямках.

Іноді проводовий зв’язок з підрозділами артилерії, розгорнутими на тимчасових вогневих позиціях в смузі забезпечення і розвідувальними органами може забезпечуватись через вузол зв’язку КП передового загону. В наступу на межі переходу в атаку проводовий зв’язок від ППУ механізованих (танкових) військових частин організується: з КСП батальйону, який знаходиться безпосередньо біля противника; командно-спостережними пунктами (КСП) батальйонів першого ешелону, в інтересах управління якого розгорнутий ППУ; з КП БрАГ.

Від ЗКП механізованих (танкових) військових частин проводовий зв’язок по напрямках організовується з ТПУ, механізованими батальйонами першого ешелону, зрадн та БрАГ. З окремими підрозділами проводовий зв’язок може забезпечуватись через ВЗ КП. При організації проводового зв’язку від ЗКП механізованих (танкових) військових частин в наступі є ряд особливостей. Так, наприклад, у вихідному районі для наступу зв’язок від ЗКП, як правило, не організовується. При висуванні підрозділів механізованих (танкових) військових частин на межі переходу в атаку проводовий зв’язок від ЗКП організовується з КП механізованих (танкових) військових частин, який знаходиться у вихідному районі та з комендантами маршрутів на межі розгортання в батальйони колони. На межі переходу в атаку проводовий зв’язок від ЗКП організовується по напрямках з ППУ, КП механізованих (танкових) військових частин, з КСП батальйону, який прикриває смугу забезпечення механізованих (танкових) військових частин та знаходиться безпосередньо біля противника, КСП батальйонів першого ешелону, СП бригадної АГ та з КП ПТ резерву.

В ході наступу проводовий зв’язок від ПУ механізованих (танкових) військових частин може забезпечуватись при відбитті контратаки противника, при введенні в бій другого ешелону та при форсуванні водних перешкод.

Від ТПУ механізованих (танкових) військових частин зв’язок організовується по напрямках з КП механізованих (танкових) військових частин, з підлеглими підрозділами тилу та технічного забезпечення (бмз, рвб, медичною ротою), а іноді з іншими підрозділами механізованих (танкових) військових частин, якщо вони розміщуються поблизу ТПУ. Проводові лінії зв’язку з ПУ тилових підрозділів прокладаються силами та засобами центру зв’язку (ЦЗ ТПУ) ВЗ(п), а з іншими підрозділами – силами та засобами цих підрозділів.

Проводовий зв’язок з сусідніми механізованими (танковими) військовими частинами може забезпечуватись через ВЗ ПУ ОТЗ шляхом надання каналів зв’язку в постійне або тимчасове користування, а в окремих випадках, особливо в обороні – по напрямках силами та засобами сусіда праворуч.

При наявності в смузі бойових дій механізованих (танкових) військових частин стаціонарних вузлів та ліній зв’язку Міністерства оборони та державної мережі зв’язку рішенням НЗ ОТЗ в інтересах механізованих (танкових) військових частин можуть виділятися канали зв’язку.

В початковому періоді війни проводовий зв’язок від ПУ механізованих (танкових) військових частин з ПУ ОТЗ та підлеглих підрозділів повинен забезпечуватись по стаціонарних лініях зв’язку МО, державній мережі зв’язку, а при обороні державного кордону для забезпечення проводового зв’язку в смузі забезпечення необхідно використовувати проводову систему зв’язку прикордонних військ. При цьому прив’язка ВЗ ПУ механізованих (танкових) військових частин та підлеглих підрозділів до стаціонарних ВЗ МО, державної мережі та прикордонних військ, здійснюється силами та засобами ВЗ(п) та підрозділами зв’язку підрозділів механізованих (танкових) військових частин.

При плануванні проводового зв’язку НЗ необхідно враховувати оперативні умови, можливості підрозділів зв’язку по прокладенню ліній зв’язку, вміти проводити розрахунок потреби кабелю, який виділяють на напрямки зв’язку та часу розгортання ліній.

При організації проводового зв’язку у вихідному районі для наступу необхідно намагатися використовувати мінімальну кількість польового кабелю, для чого зв’язок може бути організований по одній кабельній лінії з двома, трьома підрозділами. Наявність часу при підготовці до оборони дозволяє розгорнути найбільш розгалужену мережу проводового зв’язку. Це дозволяє підвищити пропускну спроможність та розвідзахищеність системи зв’язку бригади, але лінії проводового зв’язку будуть мати велику протяжність. Виходячи з цього, в обороні суттєво збільшиться кількість використаного кабелю та час для прокладання лінії зв’язку.

У початковий період війни будуть використовуватись стаціонарні вузли і лінії зв’язку МО та державної мережі зв’язку. При цьому частину штатного польового кабелю П-274М необхідно виділити у резерв НЗ механізованої (танкової) військової частини, який може досягти 40% наявного кабелю.

В обсяг робіт по прокладенню легкого польового кабелю входять: виконання зростків, перевірка кожної будівельної довжини, підключення телефонних апаратів та встановлення зв’язку.

Кількість кабелю, який виділяється на напрямок зв’язку, визначається за формулою:

L= Lтр + Lр + Lе

де L – кількість кабелю, який виділяється на напрямок зв’язку, км; Lтр – відстань, яка виміряна на полі по трасі прокладення лінії, км; Lр – кількість кабелю, який необхідно виділити додатково з урахуванням рельєфу місцевості, км; Lе – експлуатаційний резерв кабелю на напрямок зв’язку, км.

З досвіду навчань, на рельєф місцевості та експлуатаційне покриття проводової лінії зв’язку необхідно виділяти додаткову кількість кабелю:

на середньо-пересіченій місцевості – до 25% від Lтр;

на гірсько-лісистій місцевості – до 200% від Lтр.

Основними заходами по підвищенню своєчасного встановлення та стійкості зв’язку проводовими засобами є: підтримування в постійній бойової готовності лінійно-кабельних підрозділів та завчасне висування їх в район робіт; застосування способу безкотушкового прокладення кабелю; утворення резерву проводових засобів зв’язку та зосередження його у місцях, із забезпеченням своєчасного введення в дію; використання захисних властивостей місцевості при прокладенні польових кабельних ліній; заглиблення кабельних ліній в землю при підходах до вузлів зв’язку, в місцях можливого руху танків, бронетранспортерів та інших транспортних засобів; організація надійної охорони та експлуатаційного обслуговування ліній зв’язку.

8.2.Основи організації ФПЗ в механізованих (танкових)edu 2018 год. Все права принадлежат их авторам! Главная